NikkoStirling NikkoStirling Mountmaster 4x32

Tekniset tiedot

Näkökenttä, m@100 m 9.8
Säätönapsun vaikutus, cm@100 m 0.7
Silmän etäisyys, min./max.  85/85 mm
Pituus 285 mm
Paino 281 g

RC 40 Semimagnum HP 12/70

Tämä patruuna on saavuttanut metsästäjien keskuudessa todella hyvän maineen. 40g lataus antaa laajan peiton ja 418m/s lähtönopeus takaa hyvän iskutehon!

NikkoStirling Octa 2-16x50

NikkoStirlingin 8-kertaiseen zoomisarjaan kuuluva Octa on suurennosalueeltaan loistava kaikkeen metsästykseen ja rata- ammuntaan.

Meopta MeoStar R1r 3-12x56

Meopta MeoStar R1-sarja on niittänyt suosiota tarjoamalla eurooppalaista laatuoptiikkaa houkuttelevassa hintaluokassa. Tässä R1r-mallissa ristikko sijaitsee 2. kuvatasossa eli ristikko ei suurene zoomatessa. Meopta MeoStar R1r 3-12x56 on saatavilla ristikoilla 4 ja Z-Plex II.

NikkoStirling Diamond Long Range 6-24x50

VUODEN 2016 UUTUUS! Tuuman runkoputkessa kaikki pitkän matkan huippusuoritukseen tarvittava. Tarkka kuvan välitys, 20% laajempi näkökenttä, tarkkuutta pienelläkin valomäärällä. Tässä mallissa valaistun ristikon lisäksi parallaxin säätö objektiivissa ja valopisteen värin säätö vihreän ja punaisen välillä.

Tutustu tuotekategorioihin