CZ 1012 Synthetic -puoliautomaattihaulikko on erinomainen valinta, kun haluat haulikoltasi suorituskykyä ja käsiteltävyyttä haastaviinkin metsästysolosuhteisiin.

CZ 1012 on varusteltu tyylikkäällä 12/76 -kaliiperisella ja 28” piipulla. Aseessa on tyylikkäästi laser-koristeltu alumiininen lukkorunko. Kulutusta kestävä synteettinen tukki karhennuksilla ja rekyyliä poistavalla perälevyllä lisää ampumamukavuutta. Aseen toimintatapana toimii varmatoiminen ja siisti inertia-systeemi eli lukko saa liike-energiansa suoraan laukauksen rekyylistä. Lukonvapautinjousi sijaitsee kahvassa tasapainoittamassa ampumista. Manuaalinen varmistin liipaisinkaaren etuosassa sekä 1+4 patruunakapasiteetti (rajoitustapilla 1+2). CZ 1012 on varusteltu 5 vaihtosupistajalla ja kuituetujyvällä. Ase on teräshaulikelpoinen.

  • Kaliiperi 12/76
  • Piipun pituus 28”
  • Tyylikäs, musta lukkorunko
  • Inertia-toiminen, lukon vapautinjousi kahvassa
  • Synteettinen, karhennettu tukki
  • Selkeä varmistin liipaisinkaaren etuosassa
  • Leveät, selkeät hallintalaitteet lukon ja patruunan vapauttimelle
  • 5 vaihdettavaa supistajaa
  • Teräshaulikelpoinen
  • Paino: 3,0 kg

Tuotteen tiedot

Liittyvät tuotteet

Liity uutiskirjeemme tilaajaksi

Liittymällä uutiskirjeemme tilaajaksi saat ensimmäisenä tiedon uusista tuotteistamme, ajankohtaisista uutisista sekä artikkeleista suoraan sähköpostiisi.

Ollaan yhteydessä

Puhelin: +358 8 5209 999

Sähköposti: info(at)remes.fi

Remes

© Remes 2025 | WordPress-kotisivut: Mainostoimisto Sitrusmedia Oy