NikkoStirling Diamond 3-12×62

Nikko Stirling Diamond 3-12×62 Illuminated -tähtäinkiikari on valintasi äärimmäisiin valo-olosuhteisiin, kun tarvitset kiikariltasi kaiken mahdollisen tuen tarkkaan laukaukseen.

Kiikari on varusteltu 30 mm runkoputkella ja 3-12 -kertaisella suurennoksella. Objektiivin halkaisija on jopa 62 mm ja kiikarin linssit on päällystetty High Grade Optical -pinnoitteella valovoimaisuuden maksimoimiseksi. Diamond 3-12×62 Illuminated on nimensä mukaisesti varusteltu 4 Dot -tähtäinristikolla ja säädettävällä 5-portaisella punapisteellä. Kiikari on vesitiivis.

10 vuoden takuu.

Tekniset tiedot

Näkökenttä, m@100 m, min./max. 3.0/12.3
Säätönapsun vaikutus, cm@100 m 0.7
Silmän etäisyys, min./max. 90/90 mm
Pituus 349 mm
Paino 676 g

Tuotteen tiedot

Liittyvät tuotteet

Liity uutiskirjeemme tilaajaksi

Liittymällä uutiskirjeemme tilaajaksi saat ensimmäisenä tiedon uusista tuotteistamme, ajankohtaisista uutisista sekä artikkeleista suoraan sähköpostiisi.

Ollaan yhteydessä

Puhelin: +358 8 5209 999

Sähköposti: info(at)remes.fi

Remes

© Remes 2025 | WordPress-kotisivut: Mainostoimisto Sitrusmedia Oy